Mějte platební karty opravdu v bezpečí: peněženky s RFID ochranou

Víte, co je skimming a jak se mu bránit? Ve stručnosti jde o krádež informací zkopírováním platební karty a způsobu obrany je hned několik. Přečtěte si teď podrobnosti a nezapomeňte se podle toho zařídit. Ať jsou vaše finance v bezpečí.

Proč se obávat skimmingu? Je snadný

Téměř všechny platební karty disponují RFID čipem, tedy čipem pro identifikaci na rádiové frekvenci (Radio Frequency Identification). Vysílač v čipu periodicky přenáší do okolí elektromagnetické pulsy. Právě díky tomuto procesu můžeme platit bezkontaktně. 

Ale jelikož čip obsahuje všechny přístupové údaje k vašemu účtu, stává se doslova magnetem pro zloděje. Ti vám nemusí kartu přímo ukrást, stačí jim z ní data načíst pomocí skimmovacího zařízení. A jde to i přes látku kabelky a peněženky.

Obrana proti skimmingu poprvé

Jedním ze základních kroků je pořízení peněženky s RFID ochranou. Ta obsahuje speciální ochranná vlákna, která účinně blokují příchozí bezdrátovou komunikaci. A nemusíte se bát újmy na účtu ani na vaší eleganci. Peněženky s RFID ochranou si zachovávají luxusní vzhled a kvalitní provedení.

Mezi těmito speciálními peněženkami najdete také výraznější modely. Přitahují pohledy, vyjadřují nespoutanost majitelky, ale RFID ochrana svědčí o zdravém úsudku.

Ani odvážnější pánové nepřijdou zkrátka. Tedy odvážnější, co se vzhledu peněženky týká, ale opatrní, pokud jde o vlastní finance. Tyto modely mají navíc řetěz s karabinou, takže další bezpečnostní pojistku.

Obrana proti skimmingu podruhé

Když kartu vyndáte z peněženky a zůstane tak bez ochrany, dbejte na tyto rady Policie ČR

  • mějte kartu neustále pod dohledem, při transakcích se nenechte ničím a nikým rozptýlit,
  • při výběru z bankomatu věnujte zvýšenou pozornost místu, kde výběr provádíte (zaměřte se na nejbližší okolí a pohybující se osoby, důkladně si bankomat prohlédněte, zda na něm nejsou provedeny konstrukční změny a úpravy),
  • pro výběr finančních prostředků z bankomatu volte raději frekventované a dostatečně osvětlené místo,
  • při zadávání číselné kombinace PIN kódu na klávesnici zakryjte část základní desky s čísly druhou rukou (tímto způsobem můžete zabránit možnému odpozorování číselné kombinace),
  • transakci neuskutečňujte při podezření, že něco není v pořádku.

Bankovní společnosti uplatňují řadu preventivních opatření před kopírováním karet, jako například instalaci antiskimmovacích zařízení a softwarů v bankomatech. Přesto ke skimmingu dochází, a to hlavně v místech, kde není taková kontrola možná. V přeplněném voze městské hromadné dopravy nemáte šanci si všimnout, že vám někdo ke kabelce přiložil čtečku. Proto jsou peněženky s RFID ochranou více než vhodné.

Chraňte své finance

V počítači máte antivirový program, na domě bezpečnostní zámky, v autě alarm. Ale co vaše platební karty? Na nic nečekejte a ochraňte je také. Pořiďte si peněženku s RFID ochranou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení